PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11827}

Wystarczy być

Being There
7,5 6 237
ocen
7,5 10 1 6237
7,6 16
ocen krytyków
Wystarczy być
powrót do forum filmu Wystarczy być

Natrafiłem na ten film przypadkiem pomimo mojej wielkiej sympatii do Petera Sellers-em. Film inny od wszystkiego co miałem okazje z nim w rolach głównych oglądać.Mało udziwniona historia prosta i przejrzysta...Przepięknie pokazująca brak zrozumienia i nadinterpretacje czynów i słów ludzkich...Często jesteśmy niewidomi na proste rozwiązania i proste pragnienia...
Główny bohater nie zastanawia sie co,gdzie,kiedy,po co? On po prostu jest.Jest niewzruszony (choc w jednej scenie pod wplywem TV ma zryw namietnosci czy raczej nasladowniczy ? Hmm chyba bardziej nasladowniczy) i ma proste cele...Niewiedziec czemu staje sie inspiracja dla innych.Ludzie otaczajacy jego osobe dokonuja nadinterpretacji czynow i słow jakie realizuje.To zabawne ludzie przy nim staja sie moze lepsi ? moze zaczynaja dostrzegac swoje pragnienia...To zabawne jak główny bohater pozostaje wobec tego wszystkiego obojętny i chce ogladac tylko telewizje i opiekowac sie ogrodem.Jest szzczesliwym czlowiekiem ktory odnalazl swoj sens zycia...Hmm czyzby to byla przyczyna zachwytu jego osoba ? Nietuzinkowy tajemniczy i spokojny film.
"Wystarczy być" nawiazuje do bilbli o tym jestem przekonany.Niestety nie jestem znawca wiec ciezko mi wyposzczegolnic do ktorej ksiegi sie odnosi.
Nie szukajmy głupszych od siebie bo oni moga posiadac recepte na Eden

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones